א+ 100%א-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

ידיעון אפריל 2015

 
 
1
קרן שח"ף בכנס ה-2015 JFN
 
3
מסע בין קהילות עם קהילת שגב שלום
 
 
 
 
2
שותפות נתן-שח"ף לטובת עסקים חברתיים
 
4
סדנת תקשורת לקהילות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דבר מנכ"לית קרן שח"ף – ד"ר חיה ג'משי

 

חברים ושותפים יקרים שלום רב,

חג הפסח נקרא גם חג החרות. חג החרות על שום "שהוציאנו משם ביד חזקה ובזרועה נטויה ובמורא גדול ובאותות ובמפתים". זו היציאה הגדולה של עם ישראל מעבדות לחרות. החרות הינה ערך חברתי מרכזי בחיי האדם ולה משמעויות נרחבות ורבות. החרות מאפשרת לבני האדם ליצור, לפתח, לבחור ולקדם חיים דמוקרטיים.

שלא באותות ובמופתים ובהרבה צניעות, אחריות, מחויבות וערכיות בחרו חברי קהילות הצעירים המשימתיות לחיות בפריפריה ולקדם עשייה ופעילות חינוכית וחברתית ולהרחיב את מעגלי ההתנדבות. חברי הקהילות פועלים יום יום למען חברה שוויונית וצודקת, מפתחים ומקדמים מנהיגות מקומית ומהווים את חוד החנית לחלוציות המתחדשת בחברה הישראלית.

אני מברכת את חברי הקהילות ומודה לשותפים בקרן שח"ף על קידום ופיתוח תנועה לאומית זו של קהילות צעירים משימתיות המביאים הרבה תקווה לצמצום פערים חברתיים ולעתיד טוב יותר עבור החברה בישראל.

חג אביב שמח,
ד"ר חיה ג'משי
מנכ"לית קרן שחף

 
 
 
 
 

יו"ר קרן שח"ף אבי נאור במושב "פילנתרופיה והעיר"

 

קרן שח"ף בכנס ה- 2015 JFN

במסגרת הכנס השנתי הבינלאומי של ארגון ה-Jewish Funders Network שהתקיים בחודש מארס בתל אביב הובילה קרן שח"ף את מושב "פילנתרופיה והעיר". ראשי ערים, פילנתרופים, חברי קהילות ומומחים מהאקדמיה עסקו בתפקידה של הפילנתרופיה בבניית עיר העתיד, ומקומן של הקהילות המשימתיות בתהליך. ראש עיריית חיפה יונה יהב וראש המועצה המקומית ירוחם מיכאל ביטון ציינו כי הקהילות המשימתיות מהוות השקעה פילנתרופית אסטרטגית בעלת השפעה ארוכת טווח. אבי נאור, יו"ר קרן שח"ף הציג את המודלים העירוניים בהן תומכת הקרן: "קהילות שונות פועלות יחד עם הרשות המקומית כדי לקדם פתרונות הוליסטים לפערים חברתיים בעיר".

במסגרת יום מיוחד שהוקדש כולו לסיורי שטח פגשו חברי ארגון ה-JFN נציגי קהילות מבאר שבע, לוד, ירושלים, בית ג'אן, גדרה, כפר ברא ושדרות. באירוע הסיום של הכנס בו הוצגו צעירים מנהיגים מישראל ומהעולם עלתה לבמה הדס גולדמן מתנועת תרבות – רשת של קהילות אמנים החיים ויוצרים בפריפריה – והציגה את סיפורה האישי וסיפור הקמת תנועת תרבות.

 
 
 
 
 

מפגש עם תנועת תרבות בעפולה

 

קרן שח"ף וקרן נתן מקדמות יחד עסקים חברתיים של קהילות

קרן נתן, מעגל הנתינה מניו יורק, וקרן שח"ף, משתפות פעולה במענק משותף לתמיכה בעסקים חברתיים של קהילות משימתיות. במסגרת סיור שהתקיים בחודש שעבר יצאו חברי קרן נתן ונציגי קרן שח"ף לפגוש חלק מהמיזמים העסקיים-חברתיים ואת חברי הקהילות המפעילים אותם.

המפגש התחיל בפרדס חנה, בסטודיו של "שוקולטה" – מיזם עסקי-חברתי של גרעין "אור למרחב" במסגרתו בני נוער בסיכון לומדים את תורת השוקולד: מהכנת שוקולד גורמה, דרך שיווק ומיתוג ועד מכירת השוקולדים. לאחר מכן הגיעו חברי המשלחת לעפולה, להכיר מקרוב את תאטרון "אהל" של תנועת תרבות המציג רפרטואר הצגות ילדים ונוער, מופעי רחוב מוזיקליים ומגוון פרוייקטים קהילתיים.

מלבד המענק זוכות הקהילות לליווי מקצועי ולמנטורינג עסקי מטעם תכנית קצ"ב של הסוכנות היהודית.

 
 
 
 
 

חברי קהילת שגב שלום

 

מסע בין קהילות עם קהילת שגב שלום

קהילת שגב שלום המונה 15 פעילים חברתיים מהכפר הבדואי שגב שלום ערכה יום של למידה וגיבוש עם חברי קהילות נוספות בנגב. במסגרת הסיור פגשו חברי הקהילה נציגים של קהילות שונות החיות ופועלות בנגב, ביניהן: קיבוץ מגוון בשדרות – אחד הקיבוצים העירוניים הראשונים, קהילת מצע"ד - צעירים יוצאי קווקז בשדרות וקהילת אחוזת נגב מאופקים. קהילת שגב שלום מלווה על ידי החממה הקהילתית, אינקובטור לליווי והקמה של קהילות משימתיות. בישראל חיות ופועלות כיום 200 קהילות צעירים משימתיות המייצגות את כל קשת החברה הישראלית. הקהילות פזורות ב-70 יישובים עירוניים בפריפריה הגאו-חברתית בישראל ופועלות כל אחת ביישובה, ובשותפות בין קהילות מזרמים שונים, לקידום החברה הישראלית ולצמצום פערים חברתיים וחינוכיים.

 
 
 
 
 

סדנת תקשורת לקהילות

 
 

15 חברי קהילות משימתיות מכל הארץ הגיעו בחודש פברואר למשרדי קרן שח"ף למפגש עיוני ומעשי בנושא עבודה עם התקשורת. מטרת הסדנא היתה להעניק לחברי הקהילות כלים לחשוף את עשייתם בכלי התקשורת השונים וברשתות החברתיות. תמי שינקמן, יועצת תקשורת ממשרד יחסי הציבור כהן רימון שינקמן הרצתה על "תקשורת כאמצעי לשינוי חברתי". במסגרת הסדנא התנסו חברי הקהילות בלמידה כיצד ניתן להפוך אירוע חברתי לידיעה חדשותית.

קרן שח"ף מסייעת לקהילות להציג את עשייתן בתקשורת על בסיס שבועי בייעוץ, כתיבת הודעות לעיתונות והפצתן. באמצעות מאמרי דעה, כתבות במקומונים ובעיתונות הארצית פועלת הקרן לעודד מודעות ציבורית לתנועת הקהילות המשימתיות.

 
 

תמי שינקמן וחברי קהילות