א+ 100%א-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

ידיעון אפריל 2017

 
 
1
השר אורי אריאל מבקר בקהילת מע'אר
 
2
יום עיון בנושא "מה בין קהילה למצב חירום"
 
 
 
 
3
צוות שח"ף מתארח בבית אמבוסה!
 
4
בניית רשת קהילות בחברה ערבית
 
 
 
 
5
הכנס השנתי של קרן שח"ף!
    
 
 
 
 
 
 
 
 

דבר מנכ"לית קרן שח"ף – ד"ר חיה ג'משי

 

שותפים וחברים יקרים,

חג הפסח הממשמש וקרב הוא גם חג החרות. בני ישראל יוצאים ממצרים בדרכם לארץ המובטחת, זו היציאה מעבדות לחרות.

דרכם של בני ישראל אינה קלה. עליהם לעבור במדבר 40 שנה, להתחיל בבניית התורה, הערכים, הדרך והעם.

במידה רבה דרכם של חברי הקהילות המשימתיות דומה בעיני. הם מחליטים לצאת ו/או לחיות בפריפריה, החרות שלהם היא היכולת לבחור.

הבחירה שלהם נעשית מתוך הרצון לבנות חברה טובה יותר, ודרכם אינה קלה.
עליהם לבנות את הערכים המשותפים, את המאחד ואת האחדות.

במהלך העשור האחרון הצליחו, חברי הקהילות הבאים מכל קשת החברה הישראלית, להחיות מחדש את הערכים של ערבות הדדית, סולידריות ושיווין.

הם הצליחו להוכיח שניתן לפתח את הפריפריה למקום שטוב לחיות בו. האתגר לעשור הבא הוא לשנות את הפרדיגמה ולהוכיח שהפריפריה והמרכז אחד הם.

בברכת המשך עשייה מוצלחת וחג חרות שמח!

דר' חיה ג'משי
מנכ"לית קרן שח"ף

   
 
 
 
 
 

 

השר אורי אריאל מבקר בקהילת מע'אר

בתאריך 9.2.17 ביקר שר החקלאות, אורי אריאל, וצוות משרדו בקהילת מע'אר, שם פגש את נציגי אופקים לעתיד, בראשות יו"ר העמותה מר נזיה דבור, ומנכ"ל העמותה, מר סלימאן עבאס, ואת מנכ"לית קרן שח"ף, ד"ר חיה ג'משי. מטרת ביקורו לצפות מקרוב בפעילות עמותת אופקים לעתיד וללמוד עוד על תנועת הקהילות.

במהלך המפגש הציגה חיה ג'משי לשר את חשיבות התמיכה של המשרד בארגון אופקים לעתיד, ובקידום הקמתן של הקהילות המשימתיות בחברה הדרוזית. השר שוחח עם חניכים אודות חווייתם האישית, ועודד אותם להשתלב בשירות הציבורי על כל מרכיביו, ובירך את הנוכחים על עשייתם המשמעותית.

 
 
 
 
 

 

יום עיון בנושא "מה בין קהילה למצב חירום"

בתאריך ה-22.2 התקיים יום עיון משותף לקרן שח"ף ופיקוד העורף תחת הנושא "מה בין קהילה למצב חירום". ביום העיון השתתפו כ-60 איש, ביניהם נציגי פיקוד העורף, נציגי הרשויות המקומיות השונות, חברי קהילות ועוד.

היום נערך כחלק מתוכנית היערכות לחירום של קרן שח"ף. זוהי הזדמנות להודות לשותפים בתוכנית: הקרן המשפחתית ע"ש טד אריסון, הקואליציה הישראלית לטראומה, ג'וינט ישראל, פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית. מטרת התוכנית היא חיזוק החוסן והלכידות של החברה הישראלית בשגרה ובחירום תוך יצירת תשתית לפעולה משמעותית בשכונות באמצעות הקהילות. במסגרת התוכנית הוקמו עד היום למעלה מ-70 צוותי חירום בקרב הקהילות בכלמעלה משלושים יישובים בפריפריה הגיאו-חברתית בישראל.

 
 
 
 
 

 

צוות שח"ף מתארח בבית אמבוסה!

אחת לשנה צוות שח"ף כולו מתאחד ונוסע לבקר כקבוצה את אחד הפרויקטים בהם תומכת הקרן. הפעם, ביקר הצוות בארגון "חברים בטבע" בגדרה, שם העמיק את היכרותו עם הארגון וחברי הצוות, וכן למד להכיר מקרוב את המיזם העסקי-חברתי, "בית אמבוסה", במסגרתו זכה הצוות לאירוח אתיופי מסורתי אצל אחת מנשות השכונה, לטעום מהמאכלים המסורתיים ולשמוע את סיפורה האישי.

 
 
 
 
 

בניית רשת קהילות בחברה ערבית

 
 

ב-17.3 התכנסו בטירה כ-50 חברי קהילות וביניהם: הקהילות בכפר ברא-מידאד, טירה- קהילת אקדמיים, טייבה- מנארה, לוד- ג'וזור, זימר, פארדיס ועוד. מפגש זה הינו שיאו של תהליך, שנמשך למעלה משנה, במהלכו התקיימו מספר פגישות לבחון שיתוף פעולה בין הקהילות והקמת רשת קהילות ערביות.
מטרת היום הייתה לדון בסוגיות העוסקות בהקמת הרשת. סוכם על הקמת צוות להמשך התהליך. את היום הנחה ג'אבר עסקלה, לשעבר מנהל סעיף שתיל בחיפה ומנכל שותף בעמותת סיכוי, ובליווי כפיר רייך, מפקח התנדבת מחוז מרכז במשרד הרווחה, אשר פועלים ביחד עם קרן שח"ף על מנת לקדם פיתוח קהילות משימתיות בחברה הערבית. זהו מודל נוסף המקדמת קרן שח"ף לשיתוף פעולה בין מגזרי.

 
 
 
 
 
 
 

 

הכנס השנתי של קרן שח"ף!

9.5.17
כפר המכביה, רמת גן

כמה פעמים שמעתם את המשפט "מביאים את הפריפריה למרכז"?
קרן שח"ף מזמינה אתכם להשתתף בכנס בנושא "קהילות משימתיות מייצרות אלטרנטיבה" במהלכו נאתגר את השיח, ונתבונן על המפה הכלכלית-חברתית- קהילתית בישראל מנקודת מבט שונה.

בלמעלה מ-80 יישובים בפריפריה הגיאוגרפית- חברתית בישראל פועלות מדי יום הקהילות המשימתיות, במטרה לפתח רעיונות ולהמציא פתרונות ואלטרנטיבות שיקדמו את העיר, האזור והחברה הישראלית.

הצטרפו אלינו להכיר את חזונה של מדינת ישראל ואת מקומן של קהילות הצעירים המשימתיות בשנים הבאות, וללמוד על הערך הייחודי שמביאות הקהילות לשכונות וליישובים.

לפרטים נוספים ולהרשמה - לחצו כאן

 

 
 
 

פסח שמח
 
  
 
 
 
 הרשמה לרשימת התפוצה | הסרה מרשימת התפוצה