א+ 100%א-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

ידיעון ספטמבר 2017

 
 
1
הצמחת קהילות מעורבות
 
2
קהילות ערביות פועלות להנגשת תחבורה ציבורית
 
 
 
 
3
קרן שח"ף מזמינה אתכם ליום עיון בנושא קהילות משימתיות, קהילתיות ואורבניות
 
4
נפרדים ממנכ"ל הנני, הרב משה סלומון
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דבר מנכ"לית קרן שח"ף – ד"ר חיה ג'משי

 

שותפים בקרן שח"ף, חברי קהילות ושותפים לדרך,

תחילתה של שנה חדשה היא הזדמנות להתבונן על השנה הקודמת ויחד עם זאת גם להביט קדימה.

אני מרגישה תמיד התרגשות גדולה לקראת השנה החדשה, ובטוחה ששנה זו מזמנת לנו בקרן שח"ף המשך התפתחות לצד התחדשות ושינוי.

השנה אנו נמשיך להרחיב את מעגל התורמים הן בארץ והן בחו"ל, וזו ההזדמנות להגיד תודה מקרב לב לכל השותפים: קרנות, פדרציות ותורמים פרטיים שהולכים אתנו לאורך השנים תוך תמיכה ומתן אמון בדרך שבחרנו יחדיו, לתמוך בתנועת הקהילות המשימתיות ולהביא לצמצום פערים וחיזוק הפריפריה.

זו גם ההזדמנות להודות לכל חברי הקהילות הפועלים ברחבי הארץ, צעירים וצעירות אידיאולוגים, חדורי רצון להביא לשינוי בחברה הישראלית, לחזק את הקהילתיות ולהפוך את השכונות והיישובים בהן בחרו לחיות למקום שטוב לגור בו.

בטוחני שתנועת הקהילות המשימתיות תמשיך להוביל בעתיד את החברה הישראלית לאחדות, התחדשות ויצירה.

בברכת שנה של התחדשות, יצירה והתפתחות.
דר' חיה ג'משי – מנכ"לית קרן שח"ף

   
 
 
 
 
 

 

הצמחת קהילות מעורבות

במהלך שנת תשע"ח תמשיך קרן שח"ף את התמיכה בקהילות מעורבות במסגרת השותפות עם פדרציית ניו יורק. חברי הקהילות המעורבות הינן בעלי מאפייני זהות שונים הבוחרים לחלוק חיי קהילה ומשימה משותפים, לטובת החברה הישראלית. כך למשל נוכל למצוא קהילות מעורבות של דתיים וחילונים, ערבים ויהודים, ילידי הארץ ועולים חדשים וכדומה.

לדוגמה, הקהילה החדשה שהוקמה בארמון הנציב על ידי בית ישראל, מאגדת חברי קהילה דתיים וחילוניים, משפחות, זוגות ורווקים, הפועלים יחדיו לטובת השכונה ליצירת ערבות הדדית.

קהילה נוספת בתהליכי הקמה הינה קהילה מעורבת של ערבים ויהודים ברמלה. הקהילה הוקמה במסגרת פרויקט משותף של קרן גנדיר, קרן העזבונות של פדרציית ושינגטון, ג'וינט ישראל וקרן שח"ף שמטרתו הקמת קהילות בני מקום באמצעות מרכזי הצעירים.

 
 
 
 
 

 

קהילות ערביות פועלות להנגשת תחבורה ציבורית

במסגרת סיור שיזמה קרן שח"ף נפגשו חברי קהילות ערביות מלוד, טירה וטייבה עם ח"כ דב חנין. חברי הקהילות ציינו במפגש כי קיימת בעיה של זמינות תחבורה ציבורית של סטודנטים המתגוררים באזור המשולש לאוניברסיטאות בירושלים ובאר שבע.

בעקבות זאת, הזמין ח"כ חנין את נציגי הקהילות הערביות להשתתף בדיון של ועדת המשנה לוועדת הכלכלה לענייני תחבורה ציבורית בכנסת. בדיון הציג אחמד חאג'-יחיא את מודל הקהילות המשימתיות והחזון, כמו גם את הקשיים מולן הן מתמודדות בשטח, ביניהם נושא התחבורה הציבורית. בסיום דבריו, נציג משרד התחבורה הצהיר שבתחילת שנת הלימודים הבאה יהיה קו ישיר לירושלים (האונ' העברית) וייבחן הנושא בעניין באר שבע.

 
 
 
 
 

 

קרן שח"ף מזמינה אתכם ליום עיון בנושא קהילות משימתיות, קהילתיות ואורבניות

ביום שני, ה-18 בספטמבר, יתקיים יום למידה בנושא קהילות משימתיות, קהילתיות ואורבניות בהשתתפות חברי קהילות, אנשי מקצוע, מומחים ושותפים. יום הלמידה יתקיים במתנ"ס גני אביב בלוד, ויכלול הרצאות ודיונים ב-4 תחומים מרכזיים בהם השקיעה הקרן בשנה האחרונה: התחדשות קהילתית חברתית, חוסן קהילתי וניהול מצבי חירום, זקנה בעיר ותפקידו של מרכז הצעירים כמנוע להצמחת קהילות ועוד.

לאישור הגעתכם אנא שלחו מייל לקרן: keren@shahaff.com

 
 
 
 
 

נפרדים ממנכ"ל הנני, הרב משה סלומון

 
 

בתאריך 6 בספטמבר נערך אירוע הפרידה מהרב משה סלומון, המנכ"ל היוצא של ארגון הנני, רשת קהילות של יוצאי אתיופיה. משה עוזב את תפקידו לאחר 13 שנים, ואת מקומו תתפוס הדר פנטהון.

אנו מאחלים לשניהם הצלחה רבה בהמשך הדרך!

 
 
 
 
 

שנה טובה
 
  
 
 
 
 הרשמה לרשימת התפוצה | הסרה מרשימת התפוצה