א+ 100%א-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

ידיעון דצמבר 2017

 
 
1
חג החנוכה בקהילות
 
2
הכירו את העסק:
מוזיאון הרצל הנודד "מחזון למציאות"
 
 
 
 
3
ועדת העזבונות של פדרציית וושינגטון מבקרת במיזם קהילות בני מקום
 
4
חברי קהילות מבקרים בארה"ב
 
 
 
 
5
קרן שח"ף משנה כתובת
  
 
 
 
 
 
 
 
 

דבר מנכ"לית קרן שח"ף – ד"ר חיה ג'משי

 

קרן שח"ף שמחה להציג את הפעילות המגוונת של חברי הקהילות המשימתיות. זוהי זכות גדולה לתורמים ולצוות הקרן להמשיך ולסייע בקידום תנועת הקהילות המשימתיות ולהיות שותפים לצמיחה של תנועה המקדמת את הפריפריה הגיאו-חברתית בישראל. ברצוני לנצל הזדמנות זו ולברך גם את התורמים החדשים שהצטרפו לקרן: קרן לנדאו וקרן אדמונד דה רוטשילד. הצטרפותן מחזקת את השותפות הפילנתרופית של קרן שח"ף ואת יכולתנו להמשיך לסייע בקידום תנועת הקהילות המשימתיות.

השנה הקרן ממשיכה לתמוך בהצמחה וביסוס התנועה, ולחזק את ההשפעה של הקהילות בשכונות וביישובים באמצעות תמיכה בתהליכי התחדשות עירונית, חיזוק החוסן הקהילתי, ההתנדבות והאקטיביזם של חברי הקהילות והתושבים. בכל 80 היישובים בהם פועלות 238 הקהילות המשימתיות נכרת השפעתן בהפיכת השכונות והיישובים למקומות שטוב לחיות בהם, ובאופן יותר רחב, לצמצום הפערים החברתיים והכלכליים בין הפריפריה למרכז.

ברצוני להודות לשותפים בקרן שח"ף, ולאחל לחברי הקהילות המשימתיות שימשיכו להיות אור לחברה הישראלית.

בברכה,
דר' חיה ג'משי
מנכ"לית קרן שח"ף

   
 
 
 
 
 

 

חג החנוכה בקהילות


כבכל שנה, לרגל חג החנוכה קיימו חברי הקהילות המשימתיות אירועים וטקסים יחד עם תושבי היישוב כחלק מעשייה משותפת של חברי הקהילה והתושבים. כך למשל, קהילת 'הרשת', צעירים מבאר שבע הפועלים יחד כרשת קהילתית חברתית, קיימו זו השנה השנייה את החנוכ'קטע, במסגרתו הדליקו חברי הקהילה את נר שמיני של חנוכה יחד עם תושבי באר שבע בליווי סדנאות בישול, יצירה, משחקים ועוד. קהילת "מוסללה" בירושלים, המתמחה בקיימות וטבע בעיר, ומפעילה את מתחם המרפסת, קיימה אירועי חנוכה במסגרתם השתתפו האורחים בסדנת הכנת נרות מדונג דבורים וסדנת הכנת חנוכיות אדמה.

 
 
 
 
 

 

הכירו את העסק:
מוזיאון הרצל הנודד "מחזון למציאות"

מוזיאון הרצל הנודד הוא עסק חברתי שהוקם ומנוהל על ידי תנועת תרבות. את העסק מפעיל צוות אמנים-מחנכים הנודד בין בתי ספר ומקים מרחב לימוד אינטראקטיבי שכולו “עבודת יד”: אולם הספורט, הכיתה או כל מקום אחר הופך תוך יום למוזיאון גדול ומרשים הכולל חללי תצוגה מקוריים, סרטי וידאו, הצגות ומרחבי שיחה. דרך השתתפות פעילה והדרכה בגובה העיניים, נפגשים מבקרי המוזיאון עם בנימין זאב הרצל ועוברים חוויה רגשית ואינטלקטואלית המחברת את התוכן ההיסטורי לחיינו. זהו מרחב לשיח ישראלי עכשווי המעלה את השאלות הדחופות בחיינו.

מוזיאון הרצל הנודד הוא אחד מארבעה עסקים הנתמכים על ידי קרן שח"ף במסגרת התוכנית לקידום עסקים חברתיים של קהילות. התוכנית הינה שותפות של קרן שחף וקרן נתן ,בשיתוף תוכנית קצב של הסוכנות היהודית. במסגרת התוכנית מקבלים העסקים החברתיים תמיכה כספית, ליווי וכלים לפיתוח העסק, במטרה לגוון את מקורות ההכנסה של הקהילות המשימתיות ולחזק את קיימותן .

 
 
 
 
 

 

ועדת העזבונות של פדרציית וושינגטון מבקרת במיזם קהילות בני מקום

במסגרת מיזם משותף של קרן העזבונות של פדרציית וושינגטון, קרן גנדיר, ג'וינט ישראל וקרן שח"ף, מוקמות קהילות בני מקום באמצעות מרכזי צעירים. קהילת בני מקום היא התאגדות של צעירים מקומיים מובילים בשכונות או ביישובים, השואפים לשפר את המצב ביישוב בו הם מתגוררים, ולחיות חיי קהילה. המושג 'בני מקום' מתייחס לכך שלפחות חצי מחברי הקהילה התגוררו בישוב לפני גיל 18, או מתגוררים בו יותר מחמש שנים.

באוקטובר האחרון ביקרו חברי הועדה ונציגתם בארץ, קרן כצמן, יחד עם נציגי קרן גנדיר, הג'וינט, נציגי ארגון ארץעיר וצוות קרן שח"ף ברמלה, שם נפגשו עם נציגי קהילת קשתות שמרבית חבריה גדלו ברמלה ובחרו להישאר בעיר ולפעול בה. חברי הוועדה סיירו בשוק רמלה, שם הכירו בצורה חווייתית את התרבויות השונות בעיר.

מיזם קהילות בני מקום פועל כיום בכ-10 מוקדים ברחבי הארץ.

 
 
 
 
 

חברי קהילות מבקרים בארה"ב

 
 

ועדת העזבונות של פדרציית וושינגטון החליטה השנה לייעד חלק מתרומתם לקרן שח"ף לביקור של 3 חברי קהילות בארה"ב. בפברואר הקרוב ייסעו יובל בדולח, מנכ"ל שותף של ארגון תוצרת הארץ, עבד אסי, ממייסדי קהילת מידאד והדס גולדמן, מנכ"לית תנועת תרבות, לפגוש את חברי פדרציית וושינגטון והדרג המקצועי, ולהשתתף בכנס של הפדרציה בשם "Meet the Change Makers" , במסגרתו אורחי הפדרציה מכירים צעירים וצעירות הפועלים ליצירת שינוי בחברה הישראלית. לפרטים נוספים על האירוע לחצו כאן.

לאחר הביקור בפדרציה ימשיכו חברי הקהילות ודר' חיה ג'משי, מנכ"לית הקרן, לסבב פגישות בבולטימור וניו יורק עם שותפים ותורמים של קרן שח"ף.

 
 
 
 
 
 
 

 

קרן שח"ף משנה כתובת

אחרי עשר שנים בבית רן נאור ברמת השרון, תודות לתרומתם הנדיבה של אתי ואבי נאור, עברה קרן שח"ף למשרדיה החדשים ברחוב הרכבת 58 תל אביב. המשרדים החדשים הם חלק מתרומתם של קרן משפחת לנדאו, שהצטרפה לקרן שח"ף. כולכם מוזמנים לבוא ולבקר!

 
  
 
 
 
 הרשמה לרשימת התפוצה | הסרה מרשימת התפוצה