א+ 100%א-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

ידיעון מארס 2018

 
 
1
חברי ה-JFN מבקרים בתיאטרון משו-משו
 
2
תוכנית מנהיגות הנוער "מסלול" מתרחבת
 
 
 
 
3
סטודנטים במרכז הבינתחומי מלווים עסקים חברתיים המופעלים על ידי הקהילות המשימתיות
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דבר מנכ"לית קרן שח"ף – ד"ר חיה ג'משי

ד''ר חיה ג'משי
 

שותפים וחברים יקרים,

השנה התקיים הכנס השנתי של ה-JFN בישראל, בהשתתפותם של מאות פילנתרופיים מישראל והעולם ובסימן 70 שנה למדינת ישראל. הנושא המרכזי שהוצג בפתיחת הכנס התמקד בסוגיה של הצורך ביצירת חברה משותפת, זאת בהמשך לנאום השבטים שנשא נשיא מדינת ישראל, מר ראובן ריבלין. במהלך הכנס דובר רבות על הצורך ביצירת דיאלוג ובנייה של חברה ישראלית המחברת בין כל השבטים.

במהלך הכנס הרגשתי גאווה והתרגשות שאנו בקרן שח"ף יש לנו הזכות לסייע בקידום חברה ישראלית משותפת לכל השבטים שבתוכה. תנועת הקהילות המשימתיות שהקרן תומכת בה, הינה מודל של חיבור בין השבטים השונים גם במובן של סגירת הפערים בין הפריפריה למרכז, אך גם בכך שהיא מייצגת את החברה הישראלית על כל גווניה, וביחד החברים בה פועלים לקידום אחדות ושוויון בחברה הישראלית.

במהלך העשור האחרון, תנועת הקהילות המשימתיות גדלה והתרחבה. חברי הקהילות המשימתיות פועלים לחיזוק הפריפריה אך יחד עם זאת מיישמים, הלכה למעשה, את חזון הנשיא ריבלין, וממשיכים את השיח אודות הזהות המשותפת והחזון של החברה הישראלית.

אני מאחלת לכולנו חג חירות שמח, והמשך עשייה פורייה!

ד"ר חיה ג'משי
מנכ"לית קרן שח"ף

   
 
 
 
 
 

 

חברי ה-JFN מבקרים בתיאטרון משו-משו

במסגרת כנס ה-JFN התקיים ביום רביעי, 14/3, סיור תחת הנושא "אומנות ככלי לשינוי חברתי". במהלך הסיור ביקרו החברים ב-JFN בקהילת משו-משו. חברי הקהילה מפעילים תיאטרון לשינוי חברתי בשכונת קריית יובל בירושלים. במסגרת זו יוצרים חברי הקהילה מופעי תיאטרון נגישים לקהל הרחב והמגוון, המציגים את המורכבות של החברה הישראלית בכלל וירושלים בפרט. באמצעות יצירת הצגות תיאטרון מקוריות, יוזמות קהילתיות ויצירת שינוי במרחב הציבורי, הם מחזקים את תחושת השייכות של התושבים ומעודדים את היכולת להוביל שינויים חברתיים בשכונה. הביקור כלל קטע אומנותי קצר, וסדנה המדגימה את פעילות הקהילה בשכונה – לצפייה בקטע מהסדנה לחצו כאן.

 
 
 
 
 

 

תוכנית מנהיגות הנוער "מסלול" מתרחבת

יוזמת מנהיגות הנוער "מסלול" מופעלת משנת 2006 על ידי ארגון חברים בטבע. בימים אלו התכנית מרחיבה את פעילותה לפעילות משותפת של ארגוני קהילות נוספים ביניהם: אופקים לעתיד, נטיעות, ובינה בשיתוף ארגון ארץעיר.

במסגרת היוזמה יפגשו מאות צעירים בעלי תשובה, דרוזים, יוצאי אתיופיה וחילונים, לתוכנית מנהיגות שמטרה חיזוק הפלורליזם בחברה הישראלית. הצעירים יחלקו אחד עם השני את פועלם בשכונות מגוריהם בתחומים כמו: תרבות, חינוך, חברה ועוד ויכירו מקרוב את העשייה הייחודית של כל אחת מקהילות.

בפסח הקרוב יתקיים הטיול המשותף הראשון של התוכנית.

 
 
 
 
 

 

סטודנטים במרכז הבינתחומי מלווים עסקים חברתיים המופעלים על ידי הקהילות המשימתיות

סטודנטים מבית הספר לכלכלה במרכז הבינתחומי בהרצליה מלווים עסקים חברתיים המופעלים על ידי קהילות משימתיות. התכנית מתאפשרת הודות לתמיכתה של קרן משפחת שטיינהרדט בישראל במסגרת השותפות בקרן שח"ף.

בתכנית משתתפים שלושה עסקים חברתיים: תיאטרון משו-משו, הנגרייה הקהילתית וכפר ביתא ישראל.

כל עסק חברתי מלווה על ידי צוות סטודנטים ואיש סגל. התכנית מותאמת לכל עסק במטרה לחזק את הקיימות והעצמאות של העסקים החברתיים בקרב קהילות משימתיות.

 
 
 

פסח שמח
 
  
 
 
 
 הרשמה לרשימת התפוצה | הסרה מרשימת התפוצה