א+ 100%א-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

ידיעון ספטמבר 2018

 
 
1
לראשונה בחברה הבדואית: קורס עזרה ראשונה של מד"א לנשים
 
2
ארגון נוער חדש משלב בני נוער אתיופים, דתיים, חילוניים ודרוזים
 
 
 
 
3
ארגון תוצרת הארץ חונך את גן בראשית בלוד
 
4
ארגון מדור לדור מציג: תוכנית מובילים בקהילה
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דבר מנכ"לית קרן שח"ף – ד"ר חיה ג'משי

 

שותפים וחברי קהילות יקרים,

עם פרוס השנה החדשה אנו בקרן שחף גאים להציג לכם את ההתפתחויות החדשות, המעניינות והמרתקות שמתקיימות בקרב תנועת הקהילות המשימתיות.

אני חשה שתנועת הקהילות המשימתיות נמצאת בתהליך של שינוי. בעוד שבשנים האחרונות הדגש היה בהצמחה ובביסוס התנועה, הרי שיותר ויותר הופכות הקהילות המשימתיות לגורם משמעותי בהובלת תהליכים ברמה המקומית הארצית. אני בטוחה שמגמה זו תתחזק ותתעצם בשנה הקרובה. לקהילות המשימתיות יש תפקיד חשוב ומשמעותי בעצוב החברה הישראלית וקידומה לקראת חברה שוויונית וצודקת.

זו ההזדמנות להגיד תודה לכל השותפים בקרן, ולכל השותפים שנרתמו לפיתוח וקידום הקהילות המשימתיות.

בברכת שנה פורייה ומוצלחת, שנה של הגשמה והתחדשות.

דר' חיה ג'משי – מנכ"לית קרן שח"ף

   
 
 
 
 
 

 

לראשונה בחברה הבדואית: קורס עזרה ראשונה של מד"א לנשים

ביישוב שגב שלום יכולים לחכות במצבי חירום גם 40 דקות לאמבולנס למתן עזרה ראשונה. חברי קהילת הצעירים 'המת שבאב', ביקשו לשנות מציאות זו. מנצור בן חרב, 35, אחד ממייסדי הקהילה, החליט לפתוח קורס עזרה ראשונה של מד"א לנערות בגילאי 14-18 בשגב שלום, הראשון מסוגו בחברה הבדואית. הקורס נותן בעקיפין מענה גם לצורך נוסף: "כשחשבנו מה חסר בכפר, ראינו שלא נותנים מספיק תשומת לב להכשרת נשים ולא מקדישים להן מחשבה", הוא אומר, "קיבלתי פניות מכמה נערות שמאוד דחפו ורצו את זה, ששואפות גם ללמוד רפואה, ורואים שיש להן תחושת שליחות לעזור למשפחות שלהן ולכל הכפר".

לחצו כאן לכתבה שפורסמה במאקו אודות הקורס

 
 
 
 
 

 

ארגון נוער חדש משלב בני נוער אתיופים, דתיים, חילוניים ודרוזים

תכנית 'מסלול' פועלת בפריפריה הישראלית ומלווה בני הנוער במסע לעיצובם כמנהיגים דרך סוגיות של זהות אישית וחקר החברה הישראלית. התכנית מקדמת הזדמנויות שוות לנוער בפריפריה ויוצרת מודלים לחיקוי חיובי בשכונות ושינוי משמעותי ובר-קיימא בקהילה.

התוכנית משלבת ארבעה ארגוני קהילות בעלי רקע שונה: חברים בטבע, אופקים לעתיד, נטיעות וארץ עיר. במהלך השנה נפגשים בני הנוער מהארגונים השונים לטיולים, סיורים וקורס הדרכה משותף. התכנית מייצרת את המנהיגות העתידית בפריפריה של מדינת ישראל.

 
 
 
 
 

ארגון תוצרת הארץ חונך את גן בראשית בלוד

 
 

ארגון תוצרת הארץ גאה בהקמת גן "בראשית" בלוד, שסיים לאחרונה שנה ראשונה של פעילות! אז מה זה הגן הזה ולמה הוא מיוחד? זהו גן חקלאי, קהילתי, דתי/חילוני המתקיים בחווה החקלאית בעיר.

קהילות תוצרת הארץ מתחילות כקהילות סטודנטים הפועלות ברחבי הארץ. לאחר שהקהילות הראשונות סיימו את החוויה האקדמית, נוצרו קהילות הבוגרים הראשונות המורכבות מאנשים צעירים, חלקם נשואים חלקם רווקים וחלקם עם ילדים.

חברי הקהילה בלוד החליטו להקים גן בערכי תוצרת הארץ וערכי הקהילות, גן ציבורי הפתוח לכל ילדי העיר. בספטמבר הקרוב הגן יפתח לראשונה במתכונת מלאה, במטרה לקלוט עשרות מילדי העיר.

 
 
 
 
 
 
 

 

ארגון מדור לדור מציג: תוכנית מובילים בקהילה

מובילים בקהילה היא תכנית חדשה של ארגון 'מדור לדור', ארגון קהילות משימתיות שהוקם במטרה לחזק את קהילת היהודים ההרריים (קווקזים) ולשמר את הייחודיות והתרבות שלהן. התוכנית פועלה לקידום מצוינות ומעורבות חברתית בקרב בני נוער בשכונות מוחלשות בפריפריה הגיאו חברתית בישראל. מטרת התכנית לקדם השתלבות ומוביליות חברתית של בני הנוער, באמצעות קידום מצוינות ותוך הכרה בזהותם. התכנית מחזקת את בני הנוער ומייצרת הזדמנות למפגש עם קהילות המוצא תוך לימוד וגיבוש זהותם, מתוך הנחה שלאחר שאדם שלם עם זהותו, הוא יכול להשתלב בחברה הרב-תרבותית, לתרום לאחר ולהשפיע. חברי הקהילות בעצמם מהווים מודל לחיקוי עבור בני הנוער שמשתתפים בתכנית, ומהווים חלק אינטגרלי ממנה. בוגרי התכנית יהוו עתודה למנהיגות ואחריות חברתית במדינת ישראל.

 
 
 

שנה טובה
 
  
 
 
 
 הרשמה לרשימת התפוצה | הסרה מרשימת התפוצה