top of page
b6892c9b-9d0c-4f44-85fb-8cc4f070954a.jfif
מיזם התשתית

השירותים והתמיכה המוצעת לעמותות במסגרת מיזם התשתית:

 

מיזם התשתית מציע פתרון הוליסטי לבעיות עמן מתמודדות העמותות בעקבות משבר הקורונה. התפישה הינה שברגעי משבר ישנו צורך בגוף אחד שיוכל לרכז את סוגי הסיוע והידע עד ליצירת יציבות ארגונית. הסיוע מתמקד בליווי מעמיק, במשך שנה בתחומים: האסטרטגי, הפיננסי, פיתוח המשאבים, פיתוח הכנסות עצמיות, השקעות אימפקט, שיווק, הטמעת כלים טכנולוגיים, יח"צ ועוד. תפיסת ההתערבות הייחודית של המיזם גורסת כי הסיוע יעשה על ידי מתן שירותים בפועל, בפעילות מעשיות עם ובשם העמותה ולא רק על ידי ייעוץ והכשרות.  תוכנית הסיוע בנויה כמעטפת כוללת, בליווי צמוד של case manager המתכלל את תהליך הסיוע, הייעוץ והשירותים בתחומים השונים:

את המיזם מובילים שני אנשי צוות של קרן שח"ף: ענבל פרוינד ואליעד מלמד להם ידע וניסיון בתחומי הסיוע של המיזם. כמו כן, מלווים את המיזם אנשי מקצוע נוספים מתחומים מגוונים: יח"צ, הטמעת מערכות IT, טכנולוגיה, פיתוח ארגוני ועוד.

 

מיזם התשתית מלווה עשרות ארגונים, ביניהם:

  • מוסללה – מעבדה לחקר עירוניות יצירתית ובת קיימא - קיבלה ליווי בפיתוח תוכנית עסקית והגשות לתכניות שקיבלו מאות אלפי ₪ של תמיכות – ביניהן תכנית שעוסקת בהקמת כוורות אצל נשים ממזרח ירושלים בעשירון 1-2. הן גם מגדלות דבורים ומוכרות את הדבש (ומגדילות את ההכנסה שלהם בכ50%) וגם תורמות להחזרת הדבורים והאקולוגיה לירושלים . בנוסף המיזם הביא לתיירות סביב הנושא במזרח העיר.

  • רשת יארע - עמותת סנד- קהילות במגזר הערבי – קיבלו ליווי בתמיכה ממשלתית בנושא קהילות משימתיות  - והם היזם הראשון שזכה לתמיכה בפיתוח הרשת וב-6 קהילות.

  • בוסתן בני אברהם - עמותה הפועלת למען שינוי תודעתי רחב המקדם חיים משותפים בין ערבים ויהודים בישראל– קיבלו ליווי בפיתוח מרכז קהילתי , יצירת תוכנית עסקית , וקידום בית ספר ערבי יהודי ביפו-  וגיוס משאבים.

  • ביחד מחושך לאור - עמותה המעניקה טיפול נפשי קבוצתי ארוך טווח לנפגעי/ות תקיפה מינית בילדות - תוכנית הערכה ומדידה , בניית הועד המנהל.

התשתית הפעילה קורס ראשון לפיתוח משאבים ויצירת תשתיות בעמותות בשיתוף עם קרן שח"ף ו'הכוורת'. בקורס השתתפו 24 חברים ממגוון עמותות.

 

משבר הקורונה פגע קשות במגזר החברתי והעסקי. בעקבות כך, משרד הכלכלה יזם פרויקט חדש שמטרתו הייתה לשקם עסקים קטנים ובינוניים ובתוכם עמותות ועסקים חברתיים. זו הייתה הזדמנות לחזק את התשתיות הארגוניות במגזר השלישי ולצאת ממשבר להזדמנות.

 קרן שח"ף בשיתוף עם מיזם התשתית זכתה במענק של משרד הכלכלה במטרה לתת תמיכה לעמותות וארגונים ולסייע לבסס את פעילותן לטווח ארוך. 

"התחלנו לעבוד עם התשתית לפני שנה על פיתוח תשתיות ארגוניות בתחום פיתוח משאבים וכבר הצלחנו לגייס מעל למיליון ש"ח!

מעבר למקצועיות, היחס האישי והעבודה בצוות גילינו אנשים עם לב, חזון ורצון להשפיע עוד על החברה איתנו".

 

מתן ישראלי, מנכ"ל מוסללה

מתן מוסללה.jpeg
bottom of page