top of page
כנס קרן שחף

צוות קרן שח"ף

ד"ר חיה ג'משי

מנכ"לית קרן שח"ף

"חיזוק החוסן הקהילתי בשכונות וביישובים על ידי תמיכה בקהילות צעירים משימתיות, פיתוח רשתות קהילתיות, קידום אסטרטגיה עירונית קהילתית, כל אלה הינם נדבך חשוב בחיזוק הפריפריה הגיאו חברתית בישראל. השינוי יבוא מלמטה, על ידי חברה אזרחית פעילה, אכפתית, מובילה. רק כך נוכל לצמצם פערים חברתיים, חינוכיים וכלכליים בפריפריה ולייצר חברה שוויונית וצודקת בישראל."

בעלת תואר דוקטור לפילוסופיה בסוציולוגיה של החינוך מאוניברסיטת תל אביב. בעבר עבדה בג'וינט בפיתוח וקידום יחידות לתכנון אסטרטגי ומידע ברשויות המקומיות. כיהנה כמנכ"לית ולאחר מכן כחברת בורד של שדולת הנשים בישראל - ארגון לקידום זכויות נשים בישראל. לפני כ-15 שנה החלה לפעול בעולם הפילנתרופי כמנכ"לית הקרן המשפחתית של משפחת נאור – קרן אורן. לאחר מכן ייסדה והקימה את קרן שח"ף יחד עם הפילנתרופ ואיש העסקים אבי נאור. בעלת מומחיות בקידום יוזמות בעולם החברתי, בניית תהליכים אסטרטגיים ופיתוח כלי מדידה והערכה.

חיה ג'משי

צחי בן הגיא

סמנכ"ל קרן שח"ף

"אני רואה באקטיביזם של אזרחים, קהילה וקהילתיות את המפתח להתמודדות עם אתגרי החברה הישראלית והעולם במאה ה-21. השקעה בתחומים אלו תביא לזינוק באיכות החיים של כולנו."

גר בקיבוץ עינת, נשוי לקרן אבא ליובל, נבות ולוטם.

לצחי תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב. מדריך סטודנטים לעבודה קהילתית ושינוי מדיניות. בעל תואר שני במנהל עסקים-תכנית מנהלים באוניברסיטת בן גוריון וקורס מאמנים אישי וקבוצתי של המי"ל.

הוביל פרויקטים בתחום ילדים ונוער בסיכון וילדים עם צרכים  מיוחדים בארגוני חברה אזרחית – עמותת אתגרים, מסגרות חסות הנוער ועוד.

ניהל תוכניות בקרן נאור – הקרן המשפחתית של משפחת נאור והיה שותף להקמת קרן שח"ף.

עם הקמת הקרן ניהל את ההשקעות חברתיות בקרן וכיום סמנכ"ל קרן שחף.

במהלך עבודתו בקרן פיתח את תחום ליווי הקהילות המשימתיות, ליווי והקמת ארגוני הקהילות, עבודה עם רשויות מקומיות ואת הקשר ושיתופי הפעולה עם משרדי הממשלה.

צחי בן הגיא

יערה קץ פיינר

מנהלת מיזם שכונות בשינוי

"השינוי בשכונות המיזם נוצר באמצעות החברה האזרחית הפעילה בשכונה, בהובלתן של קהילות משימתיות ופעילים שכונתיים ובשיתוף עם הרשות המקומית. יצירת השותפות ושילוב הזרועות יחד עם תכנית אסטרטגית ועבודת עומק - תביא לצמיחת השכונה ותגדיל את החוסן הקהילתי. אני פעילה ומאמינה במעורבות קהילתית חברתית שנים רבות. בכוחנו לפעול כדי להשפיע ולהפוך את השכונה בה אנו גרים לטובה יותר."

יערה גרה בירושלים, נשואה לנעם, אמא לנגה, אורי וגל. בעלת תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני בניהול מלכ"רים. במשך עשור יערה ריכזה וניהלה תוכניות בתחום החברתי בירושלים - מועצת הנוער העירונית- הנחיית בני נוער מנהיגים בעיר לאחריות חברתית ולעשייה עירונית, סמנכ"לית תפעול וניהול תחום קהילות ופרויקטים בתנועה הירושלמית- תנועה אקטיביסטית המבקשת לשמור על ירושלים עיר פלורליסטית, פתוחה ומכילה וייעוץ תוכן במנהל חינוך ירושלים. כיום יערה מנהלת את

מיזם "שכונות בשינוי" בקרן שח"ף, שמטרתו להוביל לצמיחה והתחדשות קהילתית וחברתית בשכונות בפריפריה הגאוגרפית והחברתית בארץ.

יערה כץ פיינר

ראם שמואלביץ

מנהל רשת קהילות

"הדרך הטובה ביותר ללמוד ולהעמיק על בינוי קהילות היא להתנסות בעצמנו בלמידה קהילתית: גם בתוכן וגם באופן המפגש. לשתף אחד את השנייה בידע שאנו צוברים בשטח ולהתמודד עם אתגרי הקהילתיות על בשרנו.

אני שואף שרשת הקהילות הלומדות תהיה הבית המקצועי של מי שעוסקים בפיתוח קהילות ברשויות המקומיות. שיהיו בו שותפות, צמיחה וחברות ושקהילות מקצועיות רבות יימצאו בו את ביתן."

עד גיל 32 ראם היה חבר בקהילה שיתופית-משימתית "דרור ישראל" (תנועת הבוגרים של "הנוער העובד והלומד") וכיום הוא נשוי לדפנה ואב טרי. הוא בעל תואר ראשון בחינוך, תעודת הוראה ותואר שני בהיסטוריה של עם ישראל. כיהן כמנכ"ל עמותה בתחום הנחיית קבוצות, ייסד וניהל מספר קהילות פיסיות, יזם וניהל תהליכים ליצירת מנהיגות תושבים המבוססת על ועדי בתים בעיריית בית שמש. פרסם את ספרי העיון "מידברן: יֵצֶר הטוב" (הקיבוץ המאוחד) ו"לחיות את המידברן".

צילום - אור זקש.jpg

זהורית פרץ

מנהלת כספים

bottom of page