top of page
כנס קרן שחף

צוות קרן שח"ף

ד"ר חיה ג'משי

מנכ"לית קרן שח"ף

מרכאות ציטוט

"חיזוק החוסן הקהילתי בשכונות וביישובים על ידי תמיכה בקהילות צעירים משימתיות, פיתוח רשתות קהילתיות, קידום אסטרטגיה עירונית קהילתית, כל אלה הינם נדבך חשוב בחיזוק הפריפריה הגיאו חברתית בישראל. השינוי יבוא מלמטה, על ידי חברה אזרחית פעילה, אכפתית, מובילה. רק כך נוכל לצמצם פערים חברתיים, חינוכיים וכלכליים בפריפריה ולייצר חברה שוויונית וצודקת בישראל."

בעלת תואר דוקטור לפילוסופיה בסוציולוגיה של החינוך מאוניברסיטת תל אביב. בעבר עבדה בג'וינט בפיתוח וקידום יחידות לתכנון אסטרטגי ומידע ברשויות המקומיות. כיהנה כמנכ"לית ולאחר מכן כחברת בורד של שדולת הנשים בישראל - ארגון לקידום זכויות נשים בישראל. לפני כ-15 שנה החלה לפעול בעולם הפילנתרופי כמנכ"לית הקרן המשפחתית של משפחת נאור – קרן אורן. לאחר מכן ייסדה והקימה את קרן שח"ף יחד עם הפילנתרופ ואיש העסקים אבי נאור. בעלת מומחיות בקידום יוזמות בעולם החברתי, בניית תהליכים אסטרטגיים ופיתוח כלי מדידה והערכה.

חיה ג'משי

צחי בן הגיא

סמנכ"ל קרן שח"ף

מרכאות ציטוט

"אני רואה באקטיביזם של אזרחים, קהילה וקהילתיות את המפתח להתמודדות עם אתגרי החברה הישראלית והעולם במאה ה-21. השקעה בתחומים אלו תביא לזינוק באיכות החיים של כולנו."

גר בקיבוץ עינת, נשוי לקרן אבא ליובל, נבות ולוטם.

לצחי תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב. מדריך סטודנטים לעבודה קהילתית ושינוי מדיניות. בעל תואר שני במנהל עסקים-תכנית מנהלים באוניברסיטת בן גוריון וקורס מאמנים אישי וקבוצתי של המי"ל.

הוביל פרויקטים בתחום ילדים ונוער בסיכון וילדים עם צרכים  מיוחדים בארגוני חברה אזרחית – עמותת אתגרים, מסגרות חסות הנוער ועוד.

ניהל תוכניות בקרן נאור – הקרן המשפחתית של משפחת נאור והיה שותף להקמת קרן שח"ף.

עם הקמת הקרן ניהל את ההשקעות חברתיות בקרן וכיום סמנכ"ל קרן שחף.

במהלך עבודתו בקרן פיתח את תחום ליווי הקהילות המשימתיות, ליווי והקמת ארגוני הקהילות, עבודה עם רשויות מקומיות ואת הקשר ושיתופי הפעולה עם משרדי הממשלה.

צחי בן הגיא

יערה קץ פיינר

מנהלת מיזם שכונות בשינוי

מרכאות ציטוט

"השינוי בשכונות המיזם נוצר באמצעות החברה האזרחית הפעילה בשכונה, בהובלתן של קהילות משימתיות ופעילים שכונתיים ובשיתוף עם הרשות המקומית. יצירת השותפות ושילוב הזרועות יחד עם תכנית אסטרטגית ועבודת עומק - תביא לצמיחת השכונה ותגדיל את החוסן הקהילתי. אני פעילה ומאמינה במעורבות קהילתית חברתית שנים רבות. בכוחנו לפעול כדי להשפיע ולהפוך את השכונה בה אנו גרים לטובה יותר."

 

 

יערה גרה בירושלים, נשואה לנעם, אמא לנגה, אורי וגל. בעלת תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני בניהול מלכ"רים. במשך עשור יערה ריכזה וניהלה תוכניות בתחום החברתי בירושלים - מועצת הנוער העירונית- הנחיית בני נוער מנהיגים בעיר לאחריות חברתית ולעשייה עירונית, סמנכ"לית תפעול וניהול תחום קהילות ופרויקטים בתנועה הירושלמית- תנועה אקטיביסטית המבקשת לשמור על ירושלים עיר פלורליסטית, פתוחה ומכילה וייעוץ תוכן במנהל חינוך ירושלים. כיום יערה מנהלת את

מיזם "שכונות בשינוי" בקרן שח"ף, שמטרתו להוביל לצמיחה והתחדשות קהילתית וחברתית בשכונות בפריפריה הגאוגרפית והחברתית בארץ.

יערה כץ פיינר

הילה אלחיאני

מנהלת שותפויות וקשרי חוץ

מרכאות ציטוט

"קהילתיות בעבורי היא הפתרון למה שחסר לנו בעידן המודרני. הקורונה הראתה לנו מעל לכל ספק שללא חוסן קהילתי חסר לנו חלק משמעותי בהוויה שלנו. קהילה היא פתרון לבדידות, לניכור, פערים וקרעים חברתיים. הקהילה היהודית משחר ההיסטוריה היתה מודל מופתי לערבות הדדית, והיום לשמחתי יש חזרה וחיפוש אחרי הקהילתיות, ויוזמות נהדרות שצומחות בשטח. קרן שח"ף מקדמת קהילות וקהילתיות ברחבי הארץ ויחד עם שותפינו בעבר, הווה ועתיד נבטיח שאף אחד לא ירגיש לבד."

 

 

גרה ברחובות, אמא לשיר. בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ומדע המדינה ותואר שני במנהל עסקים – התמחות בניהול אלכ"רים. הילה נחשפה לבינוי קהילה לראשונה כשליחה בקהילה היהודית בדלאוור, ארה"ב. לאחר חזרתה לארץ עסקה בפיתוח תכניות חינוכיות בתחום הזהות היהודית במסגרת תכנית קרב למעורבות בחינוך ופרויקט 'שותפות 2000' של הסוכנות היהודית. הילה עסקה בקשרי חוץ, גיוס משאבים וניהול חוגי העשרה בכפר לנערים בסיכון של הסוכנות היהודית – 'בן יקיר' בכפר הרא"ה. בשבע

השנים האחרונות הילה ניהלה את תכנית זיקה – תכנית ישובית לקהילתיות יהודית-ישראלית מרשת ניצנים בגן יבנה. מאז 2021 הילה מנהלת את מערך השותפויות וקשרי החוץ בקרן שח"ף.

הילה אלחיאני

ענבר שקד דליות

מנהלת תקשורת

מרכאות ציטוט

"ההבנה הזו הביאה אותי לרצות לקדם ולהביא לתודעה הציבורית כל פעילות קהילתית של צעירים חדורי אג'נדה ומוטיבציה לחולל שינוי- ואני סבורה שהקהילות המשימתיות הן אלו שעושות את זה, כאן בארץ. אני כאן כי הדרך ליצירת חברה שוויונית וצודקת יותר עוברת בתקשורת. התקשורת היא כלי משמעותי בהגעה למקבלי ההחלטות ולציבור הישראלי."

בוגרת תואר שני בהצטיינות בתקשורת פוליטית, תואר ראשון במדעי המדינה ולימודי עיתונאות ב"כותרת", אוניברסיטת תל אביב. בתפקידה האחרון כיהנה כדוברת שדולת הנשים בישראל, עוד קודם לכן הייתה דוברת "הברית הישראלית" ודוברת "מגמה ירוקה", את דרכה התחילה דווקא בצידה השני של התקשורת כתחקירנית בתוכנית האקטואליה היומית "חמש עם רפי רשף".

במקביל לעבודתה בארגוני החברה האזרחית בשנים 2011-2012 יצאה ענבר לשליחות מטעם הסוכנות היהודית, בקהילה היהודית בנאשוויל-טנסי, ארה"ב, שם נחשפה לשלל

קהילות ולהשפעה הבלתי נדלית של מגוון האפשרויות של היחיד לבטא את עצמו בתוך הקהילה אליה הוא בוחר להשתייך.

ענבר שקד דליות.

זהורית פרץ

מנהלת חשבונות

bottom of page